Mliečna výživa pre dojčatá obsahuje 13 vitamínov a 12 minerálov. Pri každom jednom produkte dbáme na kvalitu a vysledovateľnosť surovín a zdrojov. Mlieka France Lait obsahujú špecifickú zmes lipidov:  mliečne lipidy + rastlinné oleje, ktoré sú najbližšie k materskému mlieku.

V mliečnom tuku je zastúpených viac ako 140 mastných kyselín, v ktorých sú rozpustné vitamíny A, D, E, K  a niektoré farbivá, ako napr. Karotenoidy.

ZAUJÍMAVOSŤ: na to aby dieťa dostalo

odporúčanú dennú dávku železa potrebuje

vypiť 0,5 litra France Lait 3 alebo 12 LITROV

kravského mlieka!

France Lait obsahuje jód a 2 esenciálne mastné kyseliny

Takisto obsahuje kyselinu linolovú a alfalinolénovú, ktoré podporujú správny rast a vývoj detí. Priaznivý účinok sa dosiahne pri minimálnom dennom príjme kyseliny linolovej v množstve zodpovedajúcom 1 % celkovej energie a kyseliny α-linolénovej v množstve zodpovedajúcom 0,2 % celkovej energie.

Optimálny pomer kyselina linolová/kyselina linolénová = 8,3 

France Lait obsahuje bielkoviny, vápnik a fosfor v pomere 2:1 pre najlepšiu vstrebateľnosť a využiteľnosť vápnika na rast kostí a vitamín D. Železo prispieva k normálnemu kognitívnemu vývinu detí (schopnosti poznávať a učiť sa). Obohatené o cholín a inozitol.

Materské mlieko je ideálnou potravou pre dojča. Dojčenská mliečna výživa France Lait môže materské mlieko doplniť alebo ho nahradiť v prípade ak matka nemôže dojčiť. France Lait 2 je určené na osobitnú výživu dojčiat starších ako šesť mesiacov, ako súčasť zmiešanej stravy, nie ako náhrada materského mlieka počas prvých šiestich mesiacov. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmu alebo o prechode na inú stravu by malo byť prijímané len na základe odporúčania nezávislých odborníkov kvalifikovaných v lekárstve farmácii alebo iných odborníkov zodpovedných za starostlivosť o matky a deti. Pri príprave dojčenskej výživy dodržiavajte pokyny uvedené na obale.

Zloženie:

Čiastočne odstredené mlieko, maltodextrín, rastlinné tuky (palmový, sójový, kokosový, slnečnicový), laktóza (z mlieka), demineralizovaná srvátka (z mlieka), srvátkové bielkoviny (z mlieka), minerály (uhličitan vápenatý, chlorid horečnatý, chlorid vápenatý, hydroxid vápenatý, mliečnan železnatý, síran zinočnatý, síran horečnatý, glukónan meďnatý, glukónan mangánatý, jodid draselný, seleničitan sodný), emulgátor: sójový lecitín, vitamíny (retinylacetát, cholekalciferol, D‑L‑alfa tokoferylacetát, fytomenadión, askorban sodný, tiamín mononitrát, riboflavín, nikotínamid, D‑pantotenát vápenatý, pyridoxínhydrochlorid, biotín, kyselina pteroylmonoglutámová, kyanokobalamín), cholín, inozitol, antioxidant: extrakt s vysokým obsahom tokoferolov.