Krásna aj v tehotenstve

Počas tehotenstva sa v niektoré dni budete cítiť krásna, a v niektoré nie, ako bežne, pred tehotenstvom.

Budú dni, kedy sa budete cítiť veľmi žensky. A dni kedy vás nova figúra doslova vydesí.

Krása a vyžarovanie budúcej mamičky závisí od kvality vášho spánku, pocitu naplnenia, schopnosti zvládať stresové situácie a ostať v pohode.

 

Pleť

Na tvári je vám vidieť radosť z blížiaceho sa materstva. Keď budete oddýchnutá, bude vaša pleť svieža, žiarivá, a vaše oči budú žiariť.

Dôkladne sa o seba starajte. Používajte kvalitný hydratačný krém na tvár a celé telo.

Vlasy

Väčšina žien má v tehotenstve vďaka hormónom lesklé, hodvábne a husté vlasy. Niektoré ženy majú pocit, že majú mastné vlasy. Skúste bahennú masku, pomôže vám udržať prirodzenú rovnováhu a zdravie vlasovej pokožky a vlasov.

Nechty

Nechty budete mať krehké, preto bude lepšie ak si ich ostriháte nakrátko. Nelakujte si ich, prípadne si vyberte lak bez rozpúšťadla.

Zuby

Návšteva lekára je dôležitá na začiatku tehotenstva aj po pôrode. Zdravie zubov je veľmi dôležité. Neošetrené zuby sa kazia sa môžu spôsobiť infekciu, ktorá by bola pre bábätko nebezpečná.

Dôkladné čistenie zubov, aspoň 2-krát denne, vám pomôže predchádzať zubnému kazu.

Prsia

Vaše prsia sa budú zväčšovať už od začiatku tehotenstva. Jemné prsné tkanivo je pod tlakom, cítite svrbenie a napätie, pretože pokožka sa naťahuje.

  • pokožku čo najviac hydratujte. Používajte radšej hydratačný krém ako olej, ktorý pokožku síce zjemní ale nehydratuje.
  • noste tesnú podprsenku. Na prsiach sa vám ešte nestihli vyvinúť svaly, ktoré by udržali zväčšené prsia.
  • pomôže aj keď budete držať plecia mierne posunuté dozadu.
  • na konci tehotenstva budú vaše prsia produkovať čistú, bielopriesvitnú tekutinu zvanú kolostrum. Po narodení to bude prvé jedlo bábätka.

Šatník

Šatník prispôsobte svojej novej postave. Zvoľte voľnejšie šaty, aby ste sa cítili pohodlne.

Nezabudnite zmeniť veľkosť podprsenky. Budete sa cítiť pohodlnejšie a vaše prsia budú mať pekný tvar a vzhľad. Ako obuv voľte balerínky alebo akékoľvek topánky bez opätkov.