Kvalitná detská výživa až do 3 rokov – práve to je benefit francúzskej mliečnej výživy France Lait.

France Lait je tradičná dojčenská mliečna výživa obľúbená na Slovensku už 25 rokov. Je pripravená aj pre špecifické potreby dojčiat, s vysokou znášanlivosťou a výbornou chuťou. Lekári a medzinárodné organizácie pre výživu odporúčajú podávať deťom až do veku 3 rokov špeciálne upravované detské formule mliečnej výživy.

Mliečna dojčenská výživa vo väčšine prípadov obsahuje odstredené mlieko: celý obsah mliečneho tuku je nahradený rastlinnými olejmi.

Ponechanie mliečnych tukov v mlieku v špecifickom pomere s rastlinnými olejmi vytvára unikátnu zmes pre lepšiu stráviteľnosť a podporu vývoja mozgu, zraku, zdravia kostí a črevného tranzitu detí.

Vysoká hodnota mliečneho tuku sa približuje k zloženiu tukov v materskom mlieku.

Mliečny tuk je významným zdrojom energie

  • Tuk je jednou z kľúčových zložiek výživy, ktorá je dôležitá pre rast a vývoj dieťaťa
  • Tuk je dôležitý pre vstrebávanie vitamínov A, D, E, K rozpustných v tukoch
  • Významnou mierou sa podieľa na chuti mlieka
  • Dodáva mlieku lahodnú mliečnu chuť, ktorá nemusí byť zvýrazňovaná pridávaním mliečnych aróm

Pestrý profil kravského mlieka, z hľadiska obsahu mliečnych tukov a nasytených mastných kyselín (SFAs), predstavuje výhodu, ktorou rastlinné oleje nedisponujú (pozri graf FA – fatty acid/mastné kyseliny).

Tento benefit pomáha poskytnúť novorodencovi viac druhov nasýtených mastných kyselín ako štandardná mliečna dojčenská výživa, ktorá mliečny tuk neobsahuje.

Dojčenská výživa France Lait obsahuje všetky vitamíny a výživové látky potrebné na správne pokračovanie vývoja a normálneho rastu dieťaťa, podobne ako v maternici : železo, vápnik, vitamín D, vitamín C, esenciálne mastné kyseliny a bielkoviny.

Pomer jednotlivých zložiek bol preskúmaný s ohľadom optimalizácie trávenia a využitia živín pričom sú v popredí špecifické pomery (kazeín /srvátka, kyselina linolová/ kyselina α-linolónová, vápnik/fosfór, železo/zinok)

Garantovaný je obsah 13 vitamínov potrebných pre správny rast dieťaťa a 11 minerálov, vrátane železa a zinku.

FRANCE LAIT PREMIUM • COMFORT

Francúzska mliečna výživa 2. generácie obohatená o PREBIOTIKÁ a špeciálne upravený ŠKROB – odporúča sa aj pri refluxe, kolikách a zápche

FRANCE LAIT 3

Mlieko, ktoré vyhovuje špecifickým výživovým potrebám detí od 1 do 3 rokov, dopĺňa vyváženú stravu v období prvých krokov dieťaťa a v čase, keď dieťa nadobúda prvé zručnosti.

Mliečna dojčenská výživa FRANCE LAIT vždy obsahovala mliečny tuk

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Najhodnotnejšou a najprirodzenejšou potravou pre dojčatá je materské mlieko. Dojčenská výživa by sa mala používať na odporúčanie odborníka pre výživu, lekára a lekárnika. Potravina na osobitné výživové účely.