Ak už z akýchkoľvek dôvodov nekojíte, nemôžete alebo  napr. zo zdravotných dôvodov nechcete, je fľaška s mliekom veľkou záchranou. Pre detičky do 5 – 6 mesiacov je mliečna dojčenská výživa jediným zdrojom živín.

Ak začínate s umelou výživou až po 6 mesiaci, môžete vyskúšať aj pohárik s náustkom

Niektorí tvrdia, že s tréningovým hrnčekom môžete začať už od pol roka, iný uvádzajú skôr od jedného roka. V každom prípade sa nevylučuje, aby ste bábätku striedali fľašu s hrnčekom. Skôr sa tak naučí. Sami budete vidieť, či sa mu viac páči fľaša alebo pohárik s náustkom. A vyberie si keď bude pre neho ten správny čas. Zatiaľ sa môže s pohárikom zoznámiť.

Aká teplota mliečka je teda ideálna?

  • pred samotnou prípravou mlieka si umyte ruky
  • pripravte si všetko čo k tomu budete potrebovať, vysterilizovanú fľašu, cumel – sterilizujte 10 minút vo vriacej vode.
  • ideálne dojčenskú vodu nechajte vrieť 10 minút a potom nechajte vychladnúť na maximálne 40 stupňov.
  • Francúzske mliečko odporúčame pripravovať podľa tabuľky dávkovania, ktorá je na balení.
  • odmerku používajte suchú, aby sa na ňu neprilepila zmes. Dávajte vždy zarovnanú odmerku.
  • fľašu poriadne zatvorte a pretrepte, aby mlieko nemalo hrudky.
  • teplota servírovaného mlieka by sa mala pohybovať niekde okolo telesnej teploty teda 37 až 39 °C. Odhadom rukou to nie je vždy podľa gusta bábätka, ktoré je na teplotu citlivejšie a má aj jemnejšiu pokožku. Mlieko neochutnávajte priamo z fľaše, inak môžete od začiatku sterilizovať:). Vo vašich ústach sa nachádza množstvo baktérií vrátane zubného kazu.

Bezkontaktný teplomer využijete pri chorobe, pri meraní teploty nápoja, ale aj kúpeľa

Staršie deti si tiež dávajú pozor na teplotu, už napríklad čaju. Popálený jazyk nie je nič príjemné, ani pre dospelého človeka.

Bezkontaktný teplomer odmeria teplotu tela aj objektu do 3 sekúnd a to bez dotyku s meraným objektom. Meria akúkoľvek povrchovú teplotu v rozpätí 0-100°C. Teplomer využijete pri chorých deťoch, ale aj pri meraní teploty kúpeľa a nápoja.

Super je, že dieťatko nezobudíte. Okrem toho, už sa dá vypnúť aj zvuková signalizácia.

Prepnutie na meranie teploty tela a objektu je jednoduché.