Je pár signálov, ktoré vám napovedia, kedy je dieťa pripravené dať zbohom fľaške a vrnúť sa na pohár. Ako rozpoznať, že nastal správny čas prejsť na pohárik.

Zabudnite na náustky, špeciálne druhy fľašiek a nadstavce.

Dôležité je či je dieťa dojčené alebo pije dojčenskú výživu z fľaše

 Dojčené deti nie sú zvyknuté na fľašku a rozhodne si na ňu zvykať nemienia. Takisto im nie je pochuti ani hrnček.

V ktorom roku začať s hrnčekom?

Nie je pevne dané kedy. Je to ako vždy indiviuálne a závislé na viacerých veciach. Začnite skúšať asi od 6 mesiacov. Keď začínat es príkrmami pridajte aj pohárik. Hlavne bez nátlaku. Okolo 7-8 mesiaca už by sa malo dieťa s pohárikom stretávať častejšie a v podstate na dennej báze. Dajte sa do pohody, zmierte sa s tým, že bude všetko mokré a dajte si každý deň aspoň krátku lekciu pitia z pohára.

Keď to skúšate od 6 mesiacov, zvoľte pohárik s náustkom. Americká asociácia pediatrov hovorí o 9 mesiacoch. 15 mesačné dieťa by malo vedieť piť z pohára.

Dieťa vie vzpriamene sedieť

Je to jeden zo signálov, ktoré vám dáva dieťa keď je pripravené na pitie z pohára. Samostatné sedenie je okolo 7-9 mesiacov samozrejmosťou. Keď vie dieťa držať krk vzpriamene, môžete začať s odstavením od fľaše.

Dieťa javí záujem o tuhé jedlo

Okolo 6 mesiaca začíname so zavádzaním príkrmov. Vtedy je čas aj na pitie z pohára.

Čoskoro oslávi prvé narodeniny

Pediater Jonathon Maguire hovorí, že stačí začať od jedného roka. Deti v tomto veku už by mali jednoduchšie pustiť fľašu a chytiť pohárik.  Hlavne u detí, ktoré sú kŕmené prevažne z fľaše. Je potrebné naučiť ich na lyžicu a tuhú stravu.

Dieťa sa stravuje pravidelne

Pravidelnosť v strave je veľmi dôležitá a je to základom zdravých stravovacích návykov na celý život. Ak je zvyknuté pravidelne jesť, vyskúšajte mu raz za deň dať namiesto jedného jedla pohárik. Pozorne ho sledujte a riaďte sa podľa jeho reakcií.

Hrnček Dr.Browns je vhodný od 6 mesiacov.

Aký hrnček vybrať?

Taký akurát

Z umelej hmoty, najlepšei BPA free.

Farebný, aby lákal pozornosť.

Ľahký, aby sa dieťaťu dobre držal.

S uškami pre dobrý úchop.

S náustokom

Hrnček Dr.Browns je vhodný od 6 mesiacov.

A posledná rada, povzbudzujte, chváľte, a buďte najväčším fanúšikom svojho dieťaťa.